Nogomet: Žepče kući bolje od Azota

Korisnička ocjena: 0 / 5

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

Žepački nogometaši jučer su došli do nova tri boda, a pognutih glava Gradski stadion su napustili igrači Azota.

Žepče je odigralo prvo poluvrijeme fantastično. Jako puno dodavanja, kombinatorike, lijepih akcija, te dva gola u mreži gostiju, sve što su gledatelji željeli gledati. Žepče je u vodstvo došlo već u sedmoj minuti susreta kada Lučić sam izlazi pred gostujućeg golmana i pogađa za 1-0. U 24. minuti Martinović je snažnim i neobranjivim udarcem iskosa pogodio bliži kut za 2-0.

Drugo poluvrijeme proteklo je u nešto lošijoj igri, ali i s takvom igrom Žepče je došlo u niz izglednih situacija koje nije uspjelo realizirati. Jedini pogodak u drugom dijelu postigli su gosti u 64. minuti iz jedanaesterca.

U narednom kolu Žepče gostuje kod Visa u Kosovi.

Održan 9.stolnoteniski turnir „Žepče 2019.“

U povodu obilježavanja Dana općine Žepče u nedjelju, 13. Listopada odigran je  9. Stolnoteniski turnir "Žepče 2019."

U ime domaćina nazočne je prije službenog otvorenja pozdravio Branko Mijatović zahvalivši svima na dolasku i dugogodišnjem prijateljstvu.
Turnir je otvorio pomoćnik općinskog načelnika Službe za društvene djelatnosti općine Žepče, Ilija Barešić.

Turnir u organizaciji STK“Žepče“ okupio je više od 50 natjecatelja koji su  se natjecati u veteranskim kategorijama.

Nogomet: Žepče danas dočekuje Azot

Nakon velike fešte u četvrtak i boda na Tešanjci u nedjelju, danas je na redu nova domaća prvenstvena utakmica.

U Žepče stiže uvijek tvrda ekipa Azota koja ove sezone baš i ne blista na gostujućim terenima. Ekipa Azota drži desetu poziciju s jedanaest osvojenih bodova, a od toga su dva osvojili na četiri gostovanja. Poraženi su kod Moševca i Borca, a po bod su odnijeli s gostovanja Igmanu i Ilijašu.

Žepački nogometaši su u jako dobroj formi. U posljednjih sedam susreta upisali su po jedan poraz i remi, te pet pobjeda. Na samom otvaranju sezone iz Žepča su po bod odnijeli Igman i Borac, a nakon njih su padali Bosna, Mošćanica i SAŠK koji su zajedno primili devet golova.

„Utakmice Žepča i Azota uvijek su bile tvrde. U osam međusobnih susreta po dvije pobjede upisali su i Žepče i Azot, a četiri susreta završila su neriješeno. Najviše se pamti posljednja utakmica ova dva suparnika. Utakmica je to u kojoj su naši nogometaši na gostujućem terenu dočekani 'na nož' od strane domaćih igrača i sudaca utakmice nakon čega je Azot  na kraju slavio rezultatom 2-1.

Sve navijače pozivamo na današnju  utakmicu i da uz vašu podršku nastavimo s dobrim rezultatima“ – poručuju iz NK Žepče.

SRD Bosna Maglaj ekipni pobjednik međunarodnog ribolovnog KUP-a "Žepče 2019.", domaćini osvojili drugo i treće mjesto

Članovi SRD Bosna Žepče u nedjelju. 13. listopada  upriličili su 12. Međunarodni ribolovni KUP „Žepče 2019.“

Ovom sportskom događaju odazvalo se 18 ekipa i više od 60 natjecatelja iz BiH, Hrvatske i Srbije.

Domaćini su pokazali ponovo svoju umješnost ribolova ali i odličnu organizaciju i dobro domaćinstvo svim natjecateljima i posjetiteljima.

Titulu Majstor staze, ponio je Damir Nikić iz Žepča

Podsjećamo,  proteklog vikenda u Žepču održano je državno ekipno prvenstvo u lovu ribe udicom na plovak, u kojemu je domaća ekipa, UGSR Bosna Žepče,  pokazala znanje i strpljenje i osvojila prvo mjesto pobijedivši svjetskog aktualnog prvaka, ekipu iz Jelaha.

Ekipa u sastavu Damir Nikić , Senada Sarajlić, Amir Spahić, Denis Malićbegović, Senad Omerčić i Marko Kajić je šestorka koja je zaslužila odlazak na svjetsko prvenstvo koje će se održati naredne godine u Novom Sadu.

Rukomet: Poraz Žepčaka na gostovanju kod Čelika

U nedjelju 13. listopada 2019. godine, u dvorani Bilmišće u Zenici, žepački rukometaši su gostovali kod uvijek neugodnog RK Čelika. Utakmica je završena rezultatom 43:28 za domaćine.

Susret su otvorili gosti golom Ravnjaka za 0:1. Bila je to jedina prednost gostiju tokom cijele utakmice. Prvih trideset minuta ekipa trenera Seldina Rizvanovića imala je rezultatsku prednost najviše tri gola, kod 11:8 kada je pogodio Mehić u 18 minuti. Žepče je uspjelo izjednačiti dva puta 13:13 i 15:15 . U finišu prvog dijela Šijaković pogađa dva puta. Prvo poluvrijeme zaključio je Biogradlija za 18:16.

U nastavku puno bolja igra Čelika, dok gosti nisu uspjeli pratiti ritam domaćih rukometaša. Za četiri minuta igre bilo je 22:18. Tokom drugog dijela prednost se konstatno povećavala u korist domaćina. Devet minuta prije kraja pobjednik je bio praktički riješen. Razigrani Mehić postiže pogodak za nedostižnih 35:25. Do kraja tek nekoliko solo akcija Žepča nije ublažilo poraz i sigurnu pobjedu Čelika za konačnih 43:28.

Kod gostiju Simić je postigao 10 golova. Kod domaćina razigrani veteran Aldin Begagić upisao je 11 golova. Biogradlija je dodao ,9 a Šijaković  7 golova.

(zenica.info)

Agata Perković, Filip Perković i Agan Efendić pobjednici šahovskog turnira „Žepče 2019.“

U organizaciji ŠK Žepče u nedjelju, 13.listopada s početkom  u 10,00 sati svečano je otvoren Šahovski turnir Žepče 2019.

Tijekom turnira tražio se najbolji šahista i šahistkinja u mlađoj  i seniorskoj kategoriji  grada Žepča.

Turnir je svečano otvorio Općinski načelnik Mato Zovko, uz čestitku za organizaciju i rad ŠK Žepče na doprinosu sporta u našem gradu a posebice šaha.