Petak, Rujan 20, 2019

Uski banneri gore br 1

Radio Banner uski gore (2)

Radio Žepče

EURO 2020: Hrvatska večeras gostuje u Bakuu, Njemačka u Belfastu

Korisnička ocjena: 0 / 5

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna
 

Utakmicama 5. i 6. kola danas i sutra nastavljaju se kvalifikacije za Europsko nogometno prvenstvo 2020. godine.

U sedam grupa ukupno će se igrati 16 susreta. U današnjem programu najinteresantniji susret u C-grupi u Befastu će igrati će vodeći dvojac, dosada neporažena reprezentacija Sjeverne Irske i Njemačka, dok trećeplasirana Nizozemska gostuje protiv posljednje Estonije.

U G-grupi snage će također odmjeriti dvije vodeće ekipe Poljska i Austrija, dok će Slovenija, nakon pobjede u prošlom kolu nad Poljskom, nove bodove u borbi za plasman na EURO tražiti u domaće susretu s Izraelom. U trećoj utakmici iste grupe Latvija će se za prve bodove boriti sa Sjevernom Makedonijom.   

Svjetski viceprvak Hrvatska, koja je ubjedljivom pobjedom prije četiri dana nad Slovačkom preuzela vodeću poziciju u E-grupi, večeras će u Bakuu imati ulogu favorita protiv domaće ekipe Azerbejdžana, koja do sada nije osvojila nijedan bod. U istoj grupi snage će odmjeriti drugoplasirana i trećeplasirana reprezentacije Mađarske i Slovačka. 

Vodeća ekipa iz I-grupe Belgija, koja u današnjih pet kola ima maksimalan učinak, večeras u Glasgowu gostuje protiv Škotske, dok će drugoplasirana Rusija biti domaćin Kazahstanu. U trećem susretu grupe sastaju se najslabije ekipe u grupi San Marino i Kipar. 

U utorak, 10. rujna, na rasporedu je preostalih osam susreta u grupama A, B i H.       

Rezultati, parovi i tabele kvalifikacija za EURO 2020: 

A-grupa: 
utorak, 10. rujna: 
20.45 Southampton: Engleska - Kosovo
20.45 Podgorica: Crna Gora - Češka

Tabela: 
1. Engleska 3 3 0 0 14:1 9
2. Kosovo 4 2 2 0 7:5 8
3. Češka 4 2 0 2 6:8 6
4. Crna Gora  3 0 2 1 2:5 2
5. Bugarska  5 0 2 3 5:11 2

B-grupa: 
utorak, 10. rujna: 
20.45 Vilnius: Litvanija - Portugal
20.45 Luksemburg: Luksemburg - Srbija

Tabela: 
1 Ukrajina 5 4 1 0 11:1 13
2. Portugal 3 1 2 0 5:3 5
3. Luksemburg 4 1 1 2 4:5 4
4. Srbija 4 1 1 2 7:11 4
5. Litvanija  4 0 1 3 3:10 1

C-grupa: 
danas: 
20.45 Belfast: Sjeverna Irska - Njemačka 
20.45 Tallinn: Estonija - Nizozemska 

Tabela: 
1. Sjeverna Irska 4 4 0 0 7:2 12
2. Njemačka 4 3 0 1 15:6 9
3. Nizozemska  3 2 0 1 10:5 6
4. Bjelorusija 5 1 0 4 3:10 3
5. Estonija 4 0 0 4 2:14 0

D-grupa: 
8. rujna: 
Gruzija - Danska 0:0
Švicarska - Gibraltar 4:0 (3:0)

Tabela: 
1. Irska 5 3 2 0 6:2 11
2. Danska 5 2 3 0 15:5 9
3. Švicarska  4 2 2 0 10:4 8
4. Gruzija 5 1 1 3 4:8 4
5. Gibraltar 5 0 0 5 0:16 0

E-grupa: 
danas: 
18.00 Baku: Azerbejdžan - Hrvatska 
20.45 Budimpešta: Mađarska - Slovačka

Tabela: 
1. Hrvatska  4 3 0 1 9:4 9
2. Mađarska 4 3 0 1 6:4 9
3. Slovačka 4 2 0 2 7:6 6
4. Vels  4 2 0 2 4:4 6
5. Azerbejdžan  4 0 0 4 4:12 0

F-grupa: 
8. rujna: 
Rumunija - Malta 1:0 (0:0)
Švedska - Norveška 1:1 (0:1)
Španija - Farski Otoci 4:0 (1:0)

Tabela: 
1. Španija 6 6 0 0 17:3 18
2. Švedska 6 3 2 1 13:8 11
3. Rumunija 6 3 1 2 13:7 10
4. Norveška 6 2 3 1 11:8 9
5. Malta 6 1 0 5 2:13 3
6. Farski Otoci 6 0 0 6 3:20 0

G-grupa:
danas: 
20.45 Riga: Latvija - Sjeverna Makedonija
20.45 Varšava: Poljska - Austrija
20.45 Ljubljana: Slovenija - Izrael

Tabela: 
1. Poljska 5 4 0 1 8:2 12
2. Austrija 5 3 0 2 13:6 9
3. Slovenija 5 2 2 1 9:3 8
4. Izrael 5 2 2 1 9:8 8
5. Sjeverna Makedonija 5 1 2 2 6:8 5
6. Latvija 5 0 0 5 1:19 0

H-grupa: 
utorak, 10. rujna:
20.45 Elbasan: Albanija - Island
20.45 Pariz: Francuska - Andora
20.45 Kišinjov: Moldavija - Turska 

Tabela: 
1. Francuska  5 4 0 1 16:4 12
2. Turska  5 4 0 1 10:2 12
3. Island 5 4 0 1 8:5 12
4. Albanija 5 2 0 3 6:7 6
5. Moldavija 5 1 0 4 2:13 3
6. Andora 5 0 0 5 0:11 0

I-grupa: 
danas: 
20.45 Kaliningrad: Rusija - Kazahstan
20.45 Serravalle: San Marino - Kipar 
20.45 Glasgow: Škotska - Belgija

Tabela: 
1. Belgija 5 5 0 0 15:1 15
2. Rusija 5 4 0 1 17:4 12
3. Kazahstan 5 2 1 2 8:8 7
4. Škotska 5 2 0 3 5:9 6
5. Kipar 5 1 1 3 7:6 4
6. San Marino 5 0 0 5 0:24 0

J-grupa:
8. rujna:
Armenija - Bosna i Hercegovina 4:2 (1:1)
Finska - Italija 1:2 (0:0)
Grčka - Lihtenštajn 1:1 (1:0)

Tabela: 
1. Italija 6 6 0 0 18:3 18
2. Finska 6 4 0 2 8:4 12
3. Armenija 6 3 0 3 12:11 9
4. BiH 6 2 1 3 12:11 7
5. Grčka 6 1 2 3 7:10 5
6. Lihtenštajn 6 0 1 5 1:19 1