Radio Banner uski gore (2)

Radio 2

Žepču puni plijen protiv Rudara

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Bez četiri standardna prvotimca Žepče je jučer istrčalo na teren Gradskog stadiona. Zbog kartona nisu igrali Kristijan Jukić, Nikola Tadić i Nikola Tadić - Panter. Ponajbolji igrač Žepča, Ilija Šimić utakmicu je odgledao sa klupe zbog ozljede leđa.

Od samog početka Žepče je krenulo na pobjedu, a prvu pravu priliku imao je Martinović u dvanaestom minutu na proigravanje Kresića. Nisu ni gosti bili bez šansi, a najbolja je bila ona iz 36. minute, ali šut napadača gostiju odlazi preko gola.

U drugom dijelu zeničani su posustali. Žepče je krenulo još silovitije, a to se isplatilo već u četvrtoj minuti nastavka. U šesnaestercu je srušen Ivešić, a kapetan Lučić siguran je sa bijele točke.

Pola sata prije kraja gosti dolaze do izjednačenja. U jednom od rijetkih izleta u polovicu Žepča uspjeli su izboriti jedanaesterac nakon kojeg dolaze do 1-1.

Nije bilo puno brige, Žepče je bilo puno bolje, nizale su se prilike, gol je visio u zraku, a stigao je u 71. minuti. Ivešić je sam na pet metara, ali pogađa prečku da bi odbijenu loptu golman Rudara sam sebi zakucao u mrežu.

Gosti na kraju mogu biti i zadovoljni rezultatom, jer je Žepče i nakon vodstva nizalo prilike, a najviše vrijedi istaknuti Sliškovića koji je cijelo drugo poluvrijeme izluđivao desnu stranu Rudara i stvarao priliku za prilikom.

Nakon jučerašnje sjajne partije i nova tri boda već slijedi novo kolo. Za dva dana na rasporedu je gostovanja kod Rudara u Brezi. Domaćini drže trinaestu poziciju sa osam osvojenih bodova u devet odigranih susreta i gol razlikom 9:17. U tri domaće utakmice imaju polovičan uspjeh. Upisali su minimalan poraz od vodećeg TOŠK-a, remi s Krivajom i pobjedu nad Borcom iz Jelaha.

Utakmica se igra u subotu 17. listopada na Gradskom stadionu u Brezi sa početkom u 15,00 sati.